دریافت فایل{تحقیق جهانگردي و هتلداري}

تحقیق جهانگردي و هتلداري|39020591|dis|جهانگردي و هتلداري, دانلود تحقیق جهانگردي و هتلداري, پاورپوینت جهانگردي و هتلداري, تحقیق در مورد جهانگردي و هتلداري, تحقیق درباره جهانگردي و هتلداري, تحقیق راجع به جهانگردي و هتلداري, تحقیق آماده جهانگردي و هتلداري, پاورپوینت در مورد جهانگردي و هتلدا,,,
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق جهانگردي و هتلداري آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع جهانگردي و هتلداري،
در قالب Word و در 169 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :مقدمه
امكانات ارتباطي كه دوران معاصر و كنوني در اختيار انسان قرار مي‌دهد امكان جا به جا شدن شمار قابل ملاحظه اي انسان را در پهنه نسبتا وسيعي ممكن كرده است و حركت واقعي جهانگردي، جهانگردي توده اي و گروهي به سوي كشف افق‌هاي دور دست خصوصا افق هايي كه داراي فرهنگ و عاد فرهنگي اصيل و كهن مي‌باشند از مدتها قبل شكل گرفته و اكنون در حال گسترش مي‌باشد. اگر جابجايي جمعيت را در درون كشورها به اين مسئله بيفزاييم اهميت مسافرت بعنوان يك نياز طبيعي، روحي، رواني، اجتماعي و ... از هر نظر بيشتر روشن خواهد شد. زماني گردشگري معناي واقعي خود را خواهد يافت كه علاوه بر تسهيل شرايط انجام آن در فضايي مطلوب اتفاق افتد.
در بسياري از كشورها از جمله كشور ما پديده مسافرت كردن در حال گسترش مي‌باشد و توسعه آن نيز ضرورت دارد به دلايل مختلف از جمله جاذبه‌هاي متنوع و متفاوت در بسياري زمينه امكان گسترش فعاليت توريستي چه داخلي و چه خارجي وجود دارد و هتل به عنوان يكي از مجموعه فضاهاي توريستي اقامتي، فراغتي، اجتماعي، فرهنگي و ... اقتصادي با توجه به جلوه‌هاي متعدد و متنوع آن به عنوان زمينه طراحي معماري مورد توجه و مطالعه قرار گرفته است.
نكات مطرح شده حكايت از نگرشي جديد در زمينه فوق دارد به نگرشي كه حاصل دوره‌هاي جديد حركت توريسم جمعي و گروهي است يعني جامعه اي كنجكاو، پرسشگر، آنسوي نگرد رو به پيش كه علاوه بر طرح مسائل مختلف و توجه به آنها محيط زيست خود را نيز مطرح مي‌كند.

بيان مسئله
با گسترش و توسعه سمع و خارق العاده وسايل و امكانات حمل و نقل هتل داري و هتل به صنعتي واقعي تبديل گرديد به طريقي كه هتل به صورت هر محصول صنعتي ديگري توليد مي‌شود، يقينا هتل و هتل داري مي‌بايد سود آوري مورد انتظار و متعارف سرمايه گذار را تامين كند، اما هتل داراي وجود ديگري نيز هست بسيار و متنوع و شگرف زيرا فضايي است كه مانند ديگر فضاها به شيوه خاص خود انسان- جمعي انسان- را به صورت فردي و گروهي مورد خطاب قرار مي‌دهد جمعي كه فرد فرد آن داراي ويژگي‌هاي خاص خود بوده و نبايد در قالبي از پيش فرض شده و قرارداده شود. بنابراين ميهمان خانه، هتل، هتل آپارتمان، زائرسرا، مسافرخانه، متل، فضاي اقامت موقت و ... بخشي از فضاي اجتماعي است كه در آن برخوردهاي اجتماعي بايد ممكن گردد و از اين منظر هتل بخشي از فضاي برخورد اجتماعي و گاه آميزش با فضاي فرهنگي است كه بايد از اهداف صرفا تجاري فراتر رود.
فضاي هتل و جو ايجاد شده توسط آن بايد به استفاده كننده امكان تازه كردن نفس را بدهد و نيز عرضه كننده جزيره غني كردن خود باشد. هتل يا آنچه در اين مكان و فضا مي‌گذرد بايد امكان تجربه فردي خاطره انگيز يا زمينه ساز اتفاقات و برخوردهاي مناسب انساني، رواني، اجتماعي، فرهنگي و ... را ميسر نمايد. در اين نگرش هتل اهميتي ويژه مي‌يابد كه بايد به كمك معماري هماهنگ و منطبق بر نيازها و حالت آن مكان و سازماندهي در خور به طيفي از امكانات دست يافته به طيفي از امكانات هم زبان، بديع، پويا، زنده، مفرح، متنوع، ساده و به بياني ديگر هدف و انگيزه بايد تلاش در ابعاد و خلق يك فرهنگ فضا (عادت و رفتار) و عملكرد آن يعني جمع بندي از تمامي يا اكثر خواسته‌ها و تمايلات فرد در جمع انسانها و فرهنگ او باشد.
معماري يك هتل مي‌تواند ايجاد حس تعلق به آن فضا و محيط را تسهيل كند و در نتيجه باعث حس امنيت و اطمينان شود. پس مي‌تواند چنين پنداشت كه هتل قابل زنجيره شدن و تكرار مشابه از اين مكان به آن مكان با تشابهات اغراق آميز حتي در جزئيات و ابراز آن يعني فضاي مدل هويت خاص نمي‌باشد بلكه فضايي است مانونس كه مي‌توان به آن احساس تعلق كرد.
...


مطالب دیگر:
📒دانلود پاورپوینت مدیریت بهره وری نیروی انسانی📒دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب 334 تابلو اعلانات مسجدنما هفته چهارم مرداد ماه ۱۳۹۹📒دانلود جزوه کامل جنین شناسی عمومی (pdf)📒دانلود مقاله مدیریت تلفیقی (IPM )آفات وبیماری وعلف های هرز انگور📒دانلود مقاله اهرام مصر به صورت پاورپوینت📒دانلود مقاله کروم سنسینگ در باکتری ها بصورت پاورپوینت📒دانلود جزوه کامل اصول مدیریت و پرورش گاو وگوساله(pdf)📒جزوه کامل روان شناسی عمومی تالیف هیلگارد وترجمه دکتر براهنی (پاورپوینت)📒دانلود کتاب زیست شناسی سلولی و مولکولی دکتر مجد وشریعت زاده📒دانلود جزوه کامل ایمنی شناسی و ویروس شناسی به همراه سوالات تستی (PDF)📒دانلود پاورپوینت معماری گرمابه📒دانلود پاورپوینت سيستم های دودویی📒دانلود پاورپوینت بازاریابی عصبی و بازاریابی ویروسی📒دانلود پاورپوینت کارمندیابی جذب و گزینش نیروی کاری📒دانلود پاورپوینت فناوری نانو در صنعت ساختمان📒دانلود گزارش کارآموزی در دفاتر خدمات نوسازی بافت فرسوده در قالب word📒دانلود جزوه همه چیز در مورد مهندسی معکوس در قالب word📒دانلود جزوه کامل ماشین آلات کشاورزی (پاور پوینت)📒دانلود کتاب ساختمان داده ها و الگوریتم ها دانشگاه پیام نور + حل تمرینات pdf📒دانلود کتاب آنالیز عددی 1 دکتر بابلیان pdf📒دانلود جزوه کامل آناتومی عمومی در قالب پاور پوینت ppt📒دانلود کتاب هوش مصنوعی مهندس مهدیه شادی pdf📒دانلود کتاب حل تمرین آنالیز عددی پیشرفته توسط دکتر مهدی زاده pdf📒دانلود کتاب معادلات دیفرانسیل و مسائل مقدار مرزی بویس جلد اول ترجمه بیژن شمس pdf📒دانلود کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال توماس جلد 2 به زبان فارسی pdf